top of page
גליה צבר
מנחה אקדמית

פרופ' גליה צבר היא חוקרת הגירה ואפריקה מאוניברסיטת תל אביב. מחקריה מתמקדים ביבשת אפריקה ואנשיה, ובכלל זה יהודי אתיופיה (החיים באתיופיה ובישראל), הגירה בינלאומית, יחסי דת ומדינה ונצרויות אפריקאיות. פרופ' צבר פרסמה חמישה ספרים, שלושה קבצים ערוכים וכ-60 מאמרים בבימות שפיטות. לאורך השנים כיהנה בתפקידי ניהול בכירים באקדמיה, ובכלל זה הייתה ראש התוכנית הבין-אוניברסיטאית ללימודי אפריקה, ריכזה את הפורום ללימודי נשים ומגדר וכיהנה כראשת היחידה ללימודי אפריקה במרכז דניאל אברהם. בין השנים 2015–2021 כיהנה כנשיאת המרכז האקדמי רופין.

במקביל לפעילותה המחקרית, פרופ' צבר פעילה גם בזירה הציבורית מתוך מחויבות ליצירת חיבורים משמעותיים בין האקדמיה לחברה הישראלית. על השילוב בין מדע ועשייה חברתית הוענק לה בשנת 2009 פרס יוקרתי בידי הדלאי לאמה.

Galia Sabar .jpg
חזי אשר
מנהל אתר

חזי אשר הוא דוקטורנט בביה״ס להיסטוריה באוניברסיטת ת״א. מחקרו עוסק באופן שבו אוסטריה והולנד - שתי מדינות שעיצבו את זהותן הלאומית מחדש לאחר מלחמת העולם השנייה כקורבנות של הנאציזם והשליכו את כל האשמה במלחמה ובאירועים שבה על גרמניה - השתמשו ביריבות הכדורגל עם גרמניה המערבית לשם הבניית זהות לאומית וזיכרון קולקטיבי. המחקר עוסק בזיכרון קולקטיבי  מול שכחה קולקטיבית, ובאופן שבו היפרדות ממיתוס הקורבן בשתי המדינות השפיעה על תפיסתן בנוגע לגרמניה וליריבות עימה.

Hezy_Portrait.jpeg
שחר בשן
 רכזת מערכת, סושיאל ומאמרי ווידיאו ושמע

שחר בשן היא סטודנטית לתואר ראשון במסלול החד חוגי בחוג להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה באוניברסיטת תל אביב. שחר מתעניינת בחברה האיראנית על מורכבויותיה, גווניה ומיעוטיה, בשפה ובתרבות הפרסית. מאמר ביכוריה: " בדרך ‘למהפכה מתמדת’: כשהשלטון מוביל את המחאה" פורסם בכתב עת זה בגיליון "מעברים".

שחר.jpeg
בת חן דרויאן-פלדמן

עורכת ראשית

בת חן פלדמן היא דוקטורנטית בבית הספר להיסטוריה באוניברסיטת תל אביב. מחקריה עוסקים בתהליכי הפירוק של ברית המועצות ותהליכי ההתהוות של הרפובליקה האסלאמית האיראנית. באופן פרטני היא מתמקדת בתפיסות ובייצוגים של איראן וברית המועצות אחת כלפי השנייה, וכיצד הם עוצבו על ידי אידאולוגיה וגורמים נוספים בשנות השמונים – העשור הראשון לקיומה של הרפובליקה האסלאמית לאחר המהפכה, והעשור האחרון לקיומה של ברית המועצות לפני התפרקותה.

בת חן עובדת במכון למחקרי ביטחון לאומי בצוות איראן, ודוברת חמש שפות: עברית, רוסית, אנגלית, ערבית ופרסית.

בת חן.jpeg
נועה זילביגר
רכזת מערכת

נועה זילביגר היא סטודנטית לתואר שני בהיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב. מחקרה עוסק בבחינת המצב החברתי, הפוליטי והכלכלי בארץ ישראל בימי המנדט הבריטי בעזרת התבוננות על מוצר הצריכה הבסיסי ביותר: האוכל של אותה תקופה.

נועה.jpeg
בשמת כסלו

רכזת מערכת 

בשמת כסלו היא סטודנטית לתואר השני בחוג להיסטוריה כללית באוניברסיטת תל אביב. במחקרה היא עוסקת בהיסטוריה חומרית וויזואלית, ובוחנת את האופן שבו חפצים משמשים כסוכנים היסטוריים המשפיעים על הגדרות חברתיות ותרבותיות. המחקר בוחן את ביטויי הלאומיות בבריטניה לאחר מלחמת העולם השנייה דרך פרסומות, חפצים ומוצרי צריכה. נוסף על כך, בשמת היא עוזרת מחקר בחוג להיסטוריה כללית.

בשמת.jpg
אליהו ענתבי

עורך ראשי

אליהו ענתבי הוא סטודנט לתואר שני ומתרגל בחוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב. מחקרו עוסק בגיבוש הקוסמולוגיה הסינית ובאופן שבו היא עצבה את תפיסת הגוף ואת התפיסות הרפואיות בסין של המאה הרביעית עד המאה הראשונה לפני הספירה. מתוך בחינת האופן שבו האליטות האורייניות בסין העתיקה מסגרו את הכוחות הפועלים בעולם, מנתח המחקר את יחסי הכוחות והקונפליקטים החברתיים והפוליטיים בתקופה זו.

אליהו.png
bottom of page